K
Zeleň mezi domy Rezidence Čámovka v Praze 8, Čimicích.

novinky

2. etapa Čámovky obdržela certifikaci BREEAM

03.11.2022

2. etapa Čámovky se zařadila mezi trvale udržitelné projekty.

 

BREEAM je mezinárodně uznávaný systém hodnocení udržitelnosti budov, který projekt hodnotí komplexně v 10 kategoriích.

 

Hodnocení Very Good získala díky svému umístění přirozeně navazujícím na Čimické údolí. Na samotném projektu byla kladně ohodnocena míra spotřeby tepla na vytápění, která je až o čtvrtinu menší než v běžných budovách. Projekt šetrně nakládá s vodou, v budovách jsou instalované úsporné zařizovací předměty. Park byl navržen s využitím lokální zeleně bez potřeby zalévání, přičemž nechybí ptačí budky či hmyzí hotel. Při výstavbě budov bylo dbáno jak na užití šetrných materiálů, tak na znovuvyužívání stavebního odpadu.


Podporujeme biodiverzitu - instalujeme ptačí budky i hmyzí hotel

29.03.2022

Čámovka se rozrostla o bydlení určené pro nejmenší obyvatele. Na základě projektu Ekocentra Koniklec jsme po projektu rozmístili drobné prvky, které napomáhají zvyšovat biodiverzitu.

 

Na procházce po parku nyní potkáte 3 druhy ptačích budek – sýkorníky, špačníky a také puštíkovník. Pro osvěžení ptáčkům bylo instalováno pítko, které využijí v létě i jako koupátko. Posledním umístěným prvkem je hmyzí hotel, který představuje ideální způsob, jak přilákat přirozené opylovače – včelky.   

 

Věříme, že se rezidenti společně zapojí do péče o tyto krásné prvky, aby vydržely dlouhá léta.


Jak rostla Čámovka

03.02.2022

Postup výstavby jste mohli pozorovat prostřednictvím snímků, které jsme průběžně přidávali do galerie.

 

V našem minutovém časosběrném videu můžete nyní shlédnout, jak Čámovka roste doslova před očima. Je to nádhera, že?


2. etapa Čámovky zkolaudována

22.11.2021

Na Čámovce úspěšně proběhla dne 16.11.2021 poslední kolaudační prohlídka.

 

Dle stanoveného harmonogramu budeme informovat naše klienty ohledně termínů technických prohlídek bytů a zanedlouho se budou moci noví majitelé stěhovat do nového bydlení. Nemůžeme se dočkat, až bude z Čámovky slyšet ruch a smích každodenního života.


Výstavba druhé etapy spěje do cíle

16.06.2021

Stavební práce pokračují dle stanoveného harmonogramu, obkládáme koupelny, pokládáme podlahy a nové byty tak postupně získávají svoji finální podobu. Na snímky z výstavby se můžete podívat do galerie nebo na naši facebookovou stránku. Nové majitele bytů v Rezidenci Čámovka potěšíme zprávou, že termín kolaudace proběhne dle plánu na podzim letošního roku. Těšíte se stejně jako my? :-)


148 bytů za rok a půl: druhá etapa kompletně prodána

23.02.2021

Všech 148 bytů druhé etapy už našlo své majitele. Prodej byl zahájen v červenci roku 2019, stavba už v dubnu téhož roku. Kolaudace všech pěti budov je naplánována na říjen roku letošního.

Těšíme se, až se noví majitelé budou moci nastěhovat a Čámovka zase o trochu více ožije. Děkujeme za projevenou důvěru!

Výstavba pokračuje dle harmonogramu, 70 % bytů prodáno

22.06.2020

Čámovka nám rychle roste před očima! Přesvědčit se můžete na snímcích, které každý měsíc pořizujeme a vkládáme do galerie.

 

Prodeje nám jdou stejně úspěšně, v současné chvíli je prodáno téměř 70 % bytů! Proto pokud chcete bydlet na Čámovce, na nic nečekejte a domluvte si schůzku s prodejní zástupkyní Irenou Staňkovou. Ochotně Vám odpoví na Vaše dotazy, ukáže vizualizace i 3D model projektu.


Omezení provozu prodejní kanceláře

23.03.2020

Vzhledem k aktuální situaci se šířením nemoci Covid-19 a s ohledem na ochranu zdraví našich klientů a zaměstnanců, zůstává naše prodejní kancelář otevřena pouze pro telefonní a e-mailové spojení. Jsme Vám k dispozici ve standardní otevírací době: každý všední den mezi 9. a 17. hodinou.


Demoliční práce za námi,
je čas budovat!

01.10.2019

Zajímá vás, jak jsme se posunuli od doby, kdy jsme předali stavbu generálnímu zhotoviteli? Rádi se s vámi podělíme o horké novinky!

 

 Na přelomu léta a podzimu jsme dokončili veškeré demoliční práce a srovnali nerovnosti terénu v místech budoucí výstavby budov. Vybudovali jsme také obslužnou příjezdovou cestu až ke stavbě. Tyto nelehké úkoly se nám podařilo splnit včas, úspěšně postupujeme podle plánu. V nejbližších dnech nás čeká to nejdůležitější – pustíme se do výstavby samotných budov budoucí Rezidence Čámovka. Začneme výkopem jámy.

 

 Očekáváme, že projekt dokončíme v říjnu 2021, tedy přesně za dva roky. V průběhu prací vás samozřejmě budeme informovat o tom, co je nového a jak rezidence postupně roste.

 

 Děkujeme za váš zájem a držte nám i nadále palce.


Zahajujeme prodej 2. etapy

15.07.2019

Konečně je to tady! V pátek 12.7.2019 nabylo právní moci stavební povolení pro budovy 2. etapy Čámovky. Všech 5 domů bude stavěno zároveň, jejich dokončení je plánováno na říjen 2021.

Aktuálně nám tak nic nebrání zahájit prodej všech 148 bytů, v nabídce jsou jednotky s dispozicemi 1+kk - 5+kk a o velikostech 36 – 126 m2.

Navštivte nás v nové prodejní kanceláři Čámovky na adrese Vánková 890/9, kde si můžete prohlédnout 3D model celého projektu a vybrat Váš nový domov.


Místo výstavby bylo předáno
generálnímu zhotoviteli

01.04.2019

V pondělí 1.4.2019 bylo oficiálně předáno staveniště generálnímu zhotoviteli a byly započaty práce. Nejdříve budou probíhat demoliční práce na stávajících objektech a následně nás čeká vybudování nové obslužné komunikace ke stavbě budov.


Tender na zhotovení stavby vyhrála společnost BAK

20.03.2019

Generálním zhotovitelem 2. etapy projektu Čámovka bude stejně jako v případě 1. etapy firma BAK stavební společnost, a.s. Smlouva byla podepsána na začátku měsíce března. Těšíme se na spolupráci :-)